Miramare Hotels

Güvenli Tatil

Değerli Misafirlerimiz,

Kurulduğumuz ilk günden beri sizlerin memnuniyeti bizim önceliğimiz olmuştur. Covid - 19 salgını önlemlerinde de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve Akdeniz Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı’nda oluşturulan ve Epidemiyoloji uzmanı barındıran bilim kurulu ekibiyle birlikte çalışarak temizlik, hijyen ve hizmet standartlarımızı yeniden yazdık ve sürekli güncelleyerek devam ettik.

Kış sezonu içerisinde hava koşullarına bağlı olarak daha fazla iç mekanların kullanılacak olması nedeniyle, Miramare Otelleri olarak bu hassasiyetimizi bir adım daha ileri taşıyarak Otellerimiz sınırları içinde Covid-19’dan arındırılmış bir ortam yaratarak misafirlerin huzur ve güven içinde tatillerini geçirmelerini sağlayacağız.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyelerinden oluşan Bilim Kurulu’nun planlayıp uyguladığı ve sürekli olarak denetlediği “Covid-19 Pandemisine Karşı İleri Halk Sağlığı Koruma” programını sizlerin de destekleri yürürlüğe koyacağız.

Bu program çerçevesinde:

1. 01.11.2021 – 31.03.2022 tarihleri arasında otellerimize sadece Dünya Sağlık Örgütü’nün onay verdiği aşılarla bugünün koşullarıyla en az iki doz, seyahat tarihinin koşullarıyla en az 2 hafta önce tam aşılı tanımına uyan misafirler kabul edileceklerdir.

2. Dünya Sağlık Örgütünün onay vermiş olduğu gibi Johnson & Johnson tek doz aşı olmuş misafirlerde kabul edilecektir

3. Uygulama 01.09.2021 tarihi itibari ile yeni yapılan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

4. Misafirlerimizin 18 yaş altındaki çocuklarından bugünün koşuluyla aşı şartı istenmemekte olup, seyahat tarihinin koşulları ve aşı yaşının erken yaşlara çekilmesi durumu göz önüne alınarak tam aşılı olmaları istenebilecektir. 06 – 17.99 yaş arasındaki aşısız misafirlerden max. 48 saat önce yapılmış “Covid-19 Hızlı Antijen Testi” veya PCR testi istenecektir.

5. Seyahat tarihinin 28 gün - 6 ay öncesinde covid-19 geçirip iyileşmiş olan yolcular Dünya Sağlık Örgütünün kabul ettiği koşullar çerçevesinde hastalığı geçirdiklerini belgelemeleri halinde tesislerimize kabul edileceklerdir.

6. Misafirlerimiz tesise girişleri esnasında çift aşılı olduklarını gösteren aşı sertifikalarını ibraz edeceklerdir. Çift aşısı olmayan, aşı kartını ibraz edemeyen misafirler konfirmeli rezervasyonları olsa dahi tesislerimize kabul edilmeyecektir.

7. Tüm otel personellerimiz Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı Covid-19 aşılarıyla “tam aşılı hale getirilmiş olup, bilimsel gelişmeler doğrultusunda hatırlatma dozlarının zamanında uygulanması sağlanacaktır.

8. Covid-19 ve diğer bulaşıcı hastalıklardan korunma konusunda her bir otel personelimiz 4 farklı başlık altında 4 saat eğitimden geçirilmiştir ve yeni bilgiler çerçevesinde sürekli eğitim uygulamaları devam ettirilecektir.

9. Otellerin bütün fiziksel ve altyapı koşulları Covid-19 salgınından korunmaya uygun hale getirilmiş olup, bu koşullar ve personelin bilgi, tutum ve davranışları Bilim Kurulu tarafından düzenli olarak denetlenecektir.

10. Bütün çalışma ve önlemler Bilim Kurulu tarafından bilimsel gelişmeler doğrultusunda güncellenecek ve derhal uygulamaya sokulacaktır.

11. Konaklama esnasında Covid-19 teşhisi konulan ve otel tarafından belirlenen izolasyon odasında kalmak durumunda olan misafirler ücretsiz olarak konaklatılacaklardır.

12. Söz konusu uygulama Otellerimizde konaklatılacak tüm dünya misafirleri için geçerli olacaktır.

En değerli Saygı ve Sevgilerimizle,

Miramare Otelleri Yönetimi